www.techmen.sk

O nás

Zabezpečovacie systémy

     Bezdrôtové prevedenie
     Drôtové systémy
     Hybridné systémy
     Príslušenstvo

Komunikačné systémy

Kamerové systémy

Automatizácia pre brány

Elektroinštalácie

Obchodné podmienky

Novinky

Internetový obchod

Kontakt

Bezdrôtové prevedenie

Bezdrôtové systémy medzi sebou komunikujú pomocou rádiového signálu a snímače sú napájané z batérií. Spoľahlivosť a bezpečnosť závisí na type výrobku a nie je možné tvrdiť, že napríklad bezdrôtové systémy sú určené pre nižšie riziká. Naopak, posledné modely bezdrôtových systémov spĺňajúcich prísne európske normy pre EZS sú na takej kvalitatívnej úrovni, že za sebou nechávajú aj celú radu klasických systémov.

Aké sú hlavné prednosti bezdrôtových systémov?
Samotná inštalácia je veľmi čistá (s minimom vŕtaní a sekaní) a rýchla (a teda lacná). Výsledný vzhľad interiéru potom nie je ani narušený inštalačnými lištami. Systémy sú veľmi rýchlo rozšíriteľné a dajú sa aj jednoducho odinštalovať (pokiaľ sa napr. sťahujete). Samo testujúce funkcie všetkých súčastí systému upozornia na prípadnú poruchu alebo potrebu výmeny batérií.


Vzorové zostavy zabezpečenia objektov 

Domový zabezpečovací systém OASiS


  • Dokáže strážiť dom (signalizuje vlámanie a požiar), môže riadiť prístup (ovládaním dverových zámkov) a dokáže ovládať spotrebiče (kúrenie, osvetlenie a pod.).


  • Prvky napájajú lítiové batérie (životnosť 3 roky) a komunikujú bezdrôtovo až na niekoľko stoviek metrov (v pásme 868MHz, spojenie sa kontroluje každých 9 minút). Vstupné a výstupné svorky umožňujú pripojiť drôtové periférie.


  • OASiS možno ovládať až 50-timi číselnými kódmi, 50-timi prístupovými kartami a diaľkovými ovládačmi. Diaľkovo možno systém ovládať mobilným telefónom alebo z Internetu.


  • Udalosti OASiS hlási na mobilný telefón (výstražné volanie alebo SMS) a môže ich taktiež posielať na pult centralizovanej ochrany.


  • Montáž nevyžaduje káble (je šetrná k interiéru) a montér môže robiť kontrolu a zmeny nastavenia na diaľku (systém mu automaticky hlási prípadnú požiadavku údržby - napr. vybité batérie, poruchu siete a pod.).


  • Systém je možné inštalovať ako úplný domový zabezpečovací systém, alebo len jeho časť napr. bezdrôtový zvonček, diaľkové ovládanie garážovej brány, automatické zapínanie svetiel či ventilátora, bezdrôtový termostat kúrenia a pod.


  
Ústredňa s telefónnym komunikátorom

  • Ústredňa typu JA 63R PROFI s telefónnym komunikátorom


  • Uvedená zostava sa skladá z ústredne JA 63KRX, ktorá zabezpečuje bezdrôtovú komunikáciu s perifériami v dosahu cca 100 m od ústredne a ovláda sa klávesnicou JA 60F. K ústredni sú priradené komponenty, snímač pohybu JA 60P, vonkajšia zálohovaná siréna JA 60A. Inštalovaný telefónny komunikátor odovzdá poplachovú správu na 4 telefónne čísla hlasom, prípadne formou SMS. V návrhu sú uvedené aj ostatné bezdrôtové a drôtové komponenty, o ktoré sa dá systém rozšíriť.
  
Ústredňa s GSM komunikátorom

  • Ústredňa typu JA 63R PROFI s GSM komunikátorom


  • Ústredňa JA 63KRG zabezpečuje bezdrôtovú komunikáciu s perifériami v dosahu cca 100 m od jadra ústredne a ovláda sa klávesnicou JA 60F. K ústredni sú priradené komponenty, snímač pohybu JA 60P, vonkajšia zálohovaná siréna JA 60A. Komunikácia je riešená cez GSM komunikátor JA 60GSM, ktorý odovzdá poplachovú správu až na 8 telef. čísel, umožňuje diaľkovo spravovať systém cez internet, ovládať spotrebiče (kúrenie, klimatizácia ...) prostredníctvom mobilného telefónu. V návrhu sú uvedené aj ostatné bezdrôtové a drôtové komponenty, o ktoré sa dá systém rozšíriť.
  

 

© copyright 2007
Pocitadlo.sk