www.techmen.sk

O nás

Zabezpečovacie systémy

     Bezdrôtové systémy
     Drôtové systémy
     Hybridné systémy
     Príslušenstvo

Komunikačné systémy

Kamerové systémy

Automatizácia pre brány

Elektroinštalácie

Obchodné podmienky

Novinky

Internetový obchod

Kontakt

 

 

 

Elektronické zabezpečovacie systémy

Elektronické zabezpečovacie systémy (EZS) sú finančne oveľa dostupnejšie, ako si mnoho ľudí myslí. Cenovo sú porovnateľné napríklad s bežnými elektrickými spotrebičmi, ktoré sú v každej domácnosti samozrejmosťou. Samozrejme, že iná bude hodnota EZS určeného pre zabezpečenie panelákového bytu na treťom poschodí v malom meste a iná pre zabezpečenie luxusnej vily v Bratislave.

Mozgom každého zabezpečovacieho systému je ústredňa. Ústredňa vyhodnocuje všetky signály zo snímačov a ovládacích zariadení a na základe ich analýzy a v súlade s nastavením programu rozhoduje o vyhlásení poplachu.

K 80% vlámaní dôjde prekonaním vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu najpodstatnejšia. Dvere by mali byť predovšetkým chránené mechanickým zámkom, aby nemohlo dôjsť k ich ľahkému otvoreniu. Samozrejme, že čím je zámok zložitejší, tým je odolnejší. O indikáciu otvorenia dverí sa postará magnetický detektor. Ten upozorní ústredňu, že došlo k otvoreniu dverí a ústredňa čaká na vypnutie systému. Pokiaľ nedôjde k vypnutiu počas nastavenej doby, dôjde k vyhláseniu poplachu narušenia objektu.
Súprava EZS

Moderné EZS sa obvykle vypínajú buď pomocou klávesnice zadaním niekoľkomiestneho vstupného kódu, stlačením tlačidla diaľkového ovládača, alebo najnovšie aj prístupovými kartičkami. Možnosť zadania kódu je obvykle obmedzená na niekoľko málo pokusov než dôjde k vyhláseniu poplachu. U ovládacích kľúčeniek je zase obvykle použitý takzvaný plávajúci prenosový kód, ktorý úplne znemožňuje jeho skopírovanie.

Podobným spôsobom ako vstupné dvere je možné zabezpečiť všetky vstupy do objektu, t.j. všetky dvere a okná. Pre detekciu rozbitia sklenenej výplne sa dnes používajú akustické detektory rozbitia skla. Tieto snímače sú umiestnené v miestnosti, kde sú sklenené výplne, a sú schopné vysoko presne detekovať rozbitie skla. Kvalitné snímače sú pritom úplne imúnne voči iným podobným zvukom. Magnetické detektory a detektory rozbitia skla zabezpečujú základnú plášťovú ochranu objektu.Nezáväzný On-line formulár na vypracovanie cenovej ponuky EZS


© copyright 2007
Pocitadlo.sk